Podkategórie

 • Kompresory

  Vzduchové piestové kompresory do domácich dielní a profesionálnych prevádzok

  Kompresory - zariadenia poháňané elektrickou energiou produkjú stlačený vzduch využívaný na pohon pneumatického náradia, dofukovanie kolies na bicykloch, motorkách či automobiloch alebo na čistiace práce - ofukovanie vzduchom.

  Vzduchové kompresory bezolejové a vzduchové kompresory olejové

  Základné konštrukčné typy kompresorov- menšie a ľahšie bezolejové kompresory - vhodné na kratšie zaťaženie pri vysokom výkone a robustnejšie olejové jednopiestové a dvojpiestové kompresory, ktoré umožňujú väčší objemový výkon a dlhšiu *prevádzku. 

  *POZOR - nie nepretržitú - na nepretržitú prevádzku existujú skrutkové kompresory, ktoré sú konštrukčne prispôsobené na neustále využitie.

  Kompresory podľa objemu a tlaku

   Z hľadiska objemu rozdeľujeme kompresory

  • kompresory bez vzduchového zásobníka - vhodné na dofukovanie pneumatík, ofukovanie menších plôch od prachu a pod.
  • kompresory so vzduchovým zásobníkom - tie môžu mať rôzny objem (3l, 24l, 50l, 100l a väčšie) - od veľkosti nádoby závisí spôsob 

  Z hľadiska tlaku rozdeľujeme kompresory

  • štandardné- tlak v rozmedzí 8-10barov
  • vysokotlakové - tlak 30 barov a viac

  Príslušenstvo ku kompresorom

  Ku kompresorom je vhodné zvoliť správne pneumatické náradie a príslušenstvo - to vyberáme vzhľadom na výkon a parametre kompresora. Pri kúpe kompresora odporúčame zvážiť jeho využitie aj v budúcnosti - slabšie kompresory nemusia mať dostatočný výkon napr. na striekanie farby alebo pohon pneumatického náradia, ktoré pre svoj chod spotrebuje väčšie množstvo vzduchu.

 • Pneumatické náradie

  Pneumatické náradie - výhody a prednosti

  Pneumatické náradie je spoľahlivé

  Pneumatické náradie je spoľahlivejšie, pretože má menej súčiastok a má tak menšie nároky na servisné opravy.

  Pneumatické náradie má dlhšiu životnosť

  Komponenty pneumatického náradia sú kovové a tým zvyšujú jeho živnosť.

  Pneumatické náradie má vysokú odolnosť voči mechanickému poškodeniu

  Telo pneumatického náradia je vyrobené z kovu, ktorý ho robí viac odolným voči mechanickému poškodeniu, napr. pri páde na podlahu pri práci v dielni.

  Pneumatické náradie má menšiu náročnosť na čistotu pracovného prostredia

  Náradie na vzduch je nepotrebuje masívny motor, je kompaktné a preto je viac odolné pred poškodením v dôsledku vniknutia nečistôt z vonkajšieho prostredia pri práci (napr. sekacie kladivá alebo vŕtačky).

  Náradie poháňané vzduchom má tichý chod

  Chod pneumatického náradia je tichší v dôsledku neprítomnosti elektromotora - náradie poháňa stlačený vzduch, ktorý mu dodáva kompresor. Kovové súčiastky pneumatického náradia umožňujú dlhšiu dobu nepretržitej prevádzky bez výrazného opotrebenia.

 • Príslušenstvo

  Príslušenstvo pre vzduchotechniku obsahuje potrebné veci ako vzduchové spojky, vzduchové hadice, kompresorový olej a podobne na správnu funkčnosť pnemumatického náradia a kompresorov.

na stránke
Zobrazených 1 - 12 z 55 položiek
Zobrazených 1 - 12 z 55 položiek

Vzduchotechnika