Podkategórie

 • Kombinované kladivá

  Kombinované kladivá sú 2v1 - sekacie kladivo a vŕtačka. Je vhodné brať do úvahy, že sú prioritne určené na vŕtanie a občasné sekanie (v pomere 80:20). Výrazne im tak predĺžite životnosť. Ku každému kladivu odporúčam používať hydraulickú vazelínu určenú na mazanie pneumatického náradia.

 • Sekacie kladivá

  Sekacie kladivo

  Sekacie kladivá, resp. zbíjačky nedisponujú funkciou vŕtania. Ich veľkou výhodou oproti kombinovaným kladivám je väčšia odolnosť- konštrukcia stroja je uspôsobená len na jeden účel - sekanie, resp. zbíjanie.

  Zásadným rozdielom, ktorý odlišuje sekacie kladivá od bežných príklepových vŕtačiek, je konštrukcia elektropneumatického príklepu, ktorý poskytuje oproti mechanickému príklepu vo vŕtačkách trojnásobný výkon pri tretinovej požiadavke na tlak vyvinutý užívateľom.

  Sekacie kladivá bývajú dostupné v rôznych hmotnostiach - od malých sekacích kladív (3-4kg) až po veľké zbíjacie kladivá s hmotnosťou 20a viac kilogramov.

  Z hľadiska upínania rozlišujeme sekacie kladivá:

  • sekacie kladivo s SDS plus upínaním
  • sekcie kladivo s SDS Max upínaním
  • sekacie kladivo so 6hranným upínaním 
 • Vŕtačky

  Elektrické príklepové vŕtačky a vŕtačky bez príklepu

  Môžeme ich rozdeliť do štyroch tried:

  1. Industriálne elekrické vŕtačky  s príklepom alebo bez príklepu

  Industriálne vŕtačky so širokým rozsahom použitia. Vinutie elektromotorov je v tejto kategórii štandardne chránené proti prachu takzvaným pancierovaním (vrstvou ochranného laku alebo živice), ďalej ochranou proti preťaženiu (tepelnou ochranou alebo formou klznej spojky, ktorá prekĺzne pri preťažení v krute). Profesionálne vŕtačky sú častokrát vybavené dvojrýchlostnou posuvnou alebo planetárnou prevodovkou. Pri vŕtačkach s príklepom je táto funkcia zaistená mechanicky formou dvoch protiľahlých kotúčov s rohatkovým ozubením. Tieto vŕtačky sú konštuované tak aby zvládli dlhšie zaťaženie pri náročnej práci.

  Veľký dôraz v tejto kategórii dávame na skľučovadlo, ktorého veľkosť spravidla vypovedá o primeranom výkone. Kvalitné industriálne stroje sú osadené prvotriednymi rýchloupínacími skľučovadlami častokrát s poistnými systémami zaistenia, ktoré zaistí dokonalé upnutie stroja. Z tejto rady predávame elektronáradie značky Fein.  

  2. Profesionálne elektrické vŕtačky s príklepom alebo vŕtačky bez príklepu

  Táto trieda je určená pre všetkých profesionálov, ktorí využívajú vŕtačky pri každodenných montážnych, stavebných, renovačných či iných prácach. Vŕtačky z tejto kategórie sú určené na denné využívanie a aj silnejšie zaťaženie (treba však brať do úvahy výkonnostné možnosti stroja - nie vždy stroje v tejto kategórii bývajú chránené mechanizmami proti preťaženiu, napriek tomu pri pravidelnej údržbe a používaní správneho príslušenstva tieto stroje zvládnu naozaj veľa. V tejto triede vyrábajú vŕtačky značky ako Makita, Metabo, DeWalt, Bosch, Milwaukee, Festool a pod. Výhodou tejto triedy je veľmi dobrá servisovateľnosť a s ňou spojené úkony (dostupnosť náhradných dielov) a to dokonca aj po uplynutí záručnej lehoty.

  3. "Vyššia" hobby trieda elektrických vŕtačiek s príklepom alebo vŕtačiek bez príklepu

  Rozdeliť hoby, teda amatérsku triedu (hoby náradie = náradie na domáce použitie), na dve skupiny nie je úplne potrebné, no napriek tomu pokladáme za vhodné informovať zákazníka aj o tejto segmentácii a drobných rozdieloch. Táto trieda vŕtačiek sa zameriava na remeselníkov a iných náročných užívteľov, ktorí potrebujú veľmi dobrý výkon za dostupnú cenu. Výkon a parametre sú často veľmi blízke alebo rovné profesionálnym strojom. Nemajú však odolnosť potrebnú ku každodenném profesionálnemu nasadeniu. Výrobok dlhšiu záťaž vydrží, pri práci si však vyžaduje viac pozornosti a citu. Potom slúži vreľmi dobre a splní väčšinu nárokov, ktoré sú na neho kladené. Vŕtačky v tejto triedy sú vyrábané napríklad značkami ako Extol Premium či Black and Decker

  4. Nižšiša hobby trieda elektrických vŕtačiek s príklepom alebo vŕtačiek bez príklepu

  Elektrická vŕtačka už dnes patrí k štandardnej výbave bežnej domácnosti. Aj keď je určená k občasnému použitiu doma, v dielni či na chate, musí spĺňať základné požiadavky, ak nemá byť zdrojom sklamania. Výhodná cena vŕtačiek môže častokrát znamenať obetu veľmi dobrej kvality. Preto je pri vyberaní vŕtačky v tejto "low-cost" (cenovo najnižšej) triede na mieste byť obozretní a nevoliť len podľa ceny. Náradie v tejto triede zväčša dostanete v obchodných reťazcoch ako Tesco, Lidl, Kaufland a pod, ktoré sa predaju náradia venujú len okrajovo. V tejto triede predávame vŕtačky Extol Craft, ktoré aj napriek nízkej cene vyznačujú oderným dizajnom a kvalitnými ložiskami (na rozdiel od plastových puzdier bežných hoby modelov na trhu), nadšdandardným výkonom a ergonomickými prvkami, ktoré robia prácu s nimi naozajstným koníčkom.

 • Miešadlá

  Elektrické jednoručné a dvojručné miešadlá na maltu, betón, farbu, lepidlo - vhodné na zaťažovanie stroja miešaním stavebných zmesí. 

 • Príslušenstvo

  Kategória príslušenstvo k vŕtačkám a kladivám obsahuje vrtáky do betónu, vrtáky do kovu, plastu či dreva, vykružováky, bity, SDS+ a SDS Max sekáče.

 • Magnetické vŕtačky

  Magnetické vŕtačky vhodné na vŕtanie do hrubostenných kovov. 

na stránke
Zobrazených 1 - 12 z 131 položiek
Zobrazených 1 - 12 z 131 položiek

Vŕtačky a kladivá 

Na každej stavbe, či už potrebujete vŕtať, sekať alebo búrať sú nevyhnutným pomocníkom elektrické alebo akumulátorové vŕtačky, kombinované kladivá, sekacie kladivá (zbíjačky). Na rôzne druhy práce je vhodné rôzne náradie- predlžujete tým nielen jeho životnosť, ale najmä si správnym výberom náradia uľahčujete a urýchľujete prácu