na stránke
Zobrazených 1 - 12 z 25 položiek
Zobrazených 1 - 12 z 25 položiek

Vŕtačky 

Elektrické príklepové vŕtačky a vŕtačky bez príklepu

Môžeme ich rozdeliť do štyroch tried:

1. Industriálne elekrické vŕtačky  s príklepom alebo bez príklepu

Industriálne vŕtačky so širokým rozsahom použitia. Vinutie elektromotorov je v tejto kategórii štandardne chránené proti prachu takzvaným pancierovaním (vrstvou ochranného laku alebo živice), ďalej ochranou proti preťaženiu (tepelnou ochranou alebo formou klznej spojky, ktorá prekĺzne pri preťažení v krute). Profesionálne vŕtačky sú častokrát vybavené dvojrýchlostnou posuvnou alebo planetárnou prevodovkou. Pri vŕtačkach s príklepom je táto funkcia zaistená mechanicky formou dvoch protiľahlých kotúčov s rohatkovým ozubením. Tieto vŕtačky sú konštuované tak aby zvládli dlhšie zaťaženie pri náročnej práci.

Veľký dôraz v tejto kategórii dávame na skľučovadlo, ktorého veľkosť spravidla vypovedá o primeranom výkone. Kvalitné industriálne stroje sú osadené prvotriednymi rýchloupínacími skľučovadlami častokrát s poistnými systémami zaistenia, ktoré zaistí dokonalé upnutie stroja. Z tejto rady predávame elektronáradie značky Fein.  

2. Profesionálne elektrické vŕtačky s príklepom alebo vŕtačky bez príklepu

Táto trieda je určená pre všetkých profesionálov, ktorí využívajú vŕtačky pri každodenných montážnych, stavebných, renovačných či iných prácach. Vŕtačky z tejto kategórie sú určené na denné využívanie a aj silnejšie zaťaženie (treba však brať do úvahy výkonnostné možnosti stroja - nie vždy stroje v tejto kategórii bývajú chránené mechanizmami proti preťaženiu, napriek tomu pri pravidelnej údržbe a používaní správneho príslušenstva tieto stroje zvládnu naozaj veľa. V tejto triede vyrábajú vŕtačky značky ako Makita, Metabo, DeWalt, Bosch, Milwaukee, Festool a pod. Výhodou tejto triedy je veľmi dobrá servisovateľnosť a s ňou spojené úkony (dostupnosť náhradných dielov) a to dokonca aj po uplynutí záručnej lehoty.

3. "Vyššia" hobby trieda elektrických vŕtačiek s príklepom alebo vŕtačiek bez príklepu

Rozdeliť hoby, teda amatérsku triedu (hoby náradie = náradie na domáce použitie), na dve skupiny nie je úplne potrebné, no napriek tomu pokladáme za vhodné informovať zákazníka aj o tejto segmentácii a drobných rozdieloch. Táto trieda vŕtačiek sa zameriava na remeselníkov a iných náročných užívteľov, ktorí potrebujú veľmi dobrý výkon za dostupnú cenu. Výkon a parametre sú často veľmi blízke alebo rovné profesionálnym strojom. Nemajú však odolnosť potrebnú ku každodenném profesionálnemu nasadeniu. Výrobok dlhšiu záťaž vydrží, pri práci si však vyžaduje viac pozornosti a citu. Potom slúži vreľmi dobre a splní väčšinu nárokov, ktoré sú na neho kladené. Vŕtačky v tejto triedy sú vyrábané napríklad značkami ako Extol Premium či Black and Decker

4. Nižšiša hobby trieda elektrických vŕtačiek s príklepom alebo vŕtačiek bez príklepu

Elektrická vŕtačka už dnes patrí k štandardnej výbave bežnej domácnosti. Aj keď je určená k občasnému použitiu doma, v dielni či na chate, musí spĺňať základné požiadavky, ak nemá byť zdrojom sklamania. Výhodná cena vŕtačiek môže častokrát znamenať obetu veľmi dobrej kvality. Preto je pri vyberaní vŕtačky v tejto "low-cost" (cenovo najnižšej) triede na mieste byť obozretní a nevoliť len podľa ceny. Náradie v tejto triede zväčša dostanete v obchodných reťazcoch ako Tesco, Lidl, Kaufland a pod, ktoré sa predaju náradia venujú len okrajovo. V tejto triede predávame vŕtačky Extol Craft, ktoré aj napriek nízkej cene vyznačujú oderným dizajnom a kvalitnými ložiskami (na rozdiel od plastových puzdier bežných hoby modelov na trhu), nadšdandardným výkonom a ergonomickými prvkami, ktoré robia prácu s nimi naozajstným koníčkom.